تبلیغات
كوله بار - دکترحداد: به کسی رای دهید که از گفتمان انقلاب باشد/گفتمان انقلاب اسلامی با یک پرچمدار در انتخابات می‏ماند
 

 

دکترحداد: به کسی رای دهید که از گفتمان انقلاب باشد/گفتمان انقلاب اسلامی با یک پرچمدار در انتخابات می‏ماند

رجانیوز – گروه سیاسی: دکتر غلامعلی حداد عادل هم پس از دکتر کامران باقری لنکرانی از ادامه رقابت انتخاباتی برای ریاست جمهوری یازدهم انصراف داد تا گفتمان انقلاب اسلامی با یک پرچمدار در انتخابات حاضر شود؛ اقدامی که رویکرد و مواضع انقلابی و شجاعانه دکتر حداد عادل در هفته‌های اخیر را تکمیل کرد.

به گزارش رجانیوز، دکتر حدادعادل در جریان برگزاری انتخابات و فرصت تبلیغات، شجاعانه و مردانه از انقلاب اسلامی دفاع کرد و در برابر افراطیون اصلاح‌طلب، صراحتا مواضع انقلابی خود را بیان کرد و اجازه نداد تا برخلاف برخی دیگر از کاندیداها، رویای شیرین ورود به پاستور او را از وظیفه و مسیر اصلی خود که پشتیبانی از انقلاب اسلامی است، باز دارد.
 
رویکرد شجاعانه رئیس مجلس هفتم به طور ویژه در مستند انتخاباتی او و همچنین مناظرات تلویزیونی به نمایش درآمد و او در سخنان خود، همواره در برابر انحرافات ایستاد و در مسائلی مانند محور مقاومت در منطقه، بحران سوریه، فتنه 88 و مشکلات اقتصادی، نه تنها به جاده سیاه‌نمایی نیفتاد؛ بلکه همواره تلاش کرد تا از این بداخلاقی‌ها و تهمت‌ها در حق انقلاب اسلامی انتقاد کند.
 

 

دکتر حدادعادل در بخشی از بیانیه انصراف خود که امروز منتشر شده، آورده است: "با انصراف خود از مردم عزیز می‌­خواهم معیارهای مورد نظر رهبری معظم انقلاب را در رای دادن به نامزد‌ها دقیقا رعایت کنند و به کسانی رأی دهند که به مبانی جمهوری اسلامی معتقد بوده و شجاع و بانشاط و توانمند باشند و از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزشهای مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند و پاسدار خون شهیدان و فداکاریهای ایثارگران عزیز و خانواده­ معظم شهدا باشند تا درخشش انقلاب اسلامی در فضای ظالمانه و ظلمانی نظام سلطه­ی جهانی روز به روز افزون‌تر گردد."
 
غلامعلی حداد عادل که در روزهای اخیر و با توجه به اتخاذ مواضع انقلابی و صریح در برابر فتنه‌گران، شور و شوق حامیان گفتمان انقلاب اسلامی را بیشتر از پیش برانگیخته بود، با اقدام به جا، هوشمندانه و انقلابی خود که نشان از شناخت دقیق وی از فضای سیاسی کشور دارد، صحنه انتخابات را شفاف کرد و مردم در حال حاضر می‌توانند بدون هیچگونه تردید و نگرانی، رای خود را به نام تک پرچمدار گفتمان انقلاب اسلامی به صندوق بیندازند.

پیش از این، دکتر کامران باقری لنکرانی هم با توجه به حضور دکتر جلیلی در رقابت‌های انتخاباتی، از کاندیداتوری انصراف داد و در بیانیه‌ای، ضمن خواستار شدن حضور گفتمان انقلاب اسلامی در انتخابات با یک پرچمدار، تاکید کرد: "همه ما موظفیم همصدا و همگام در برابر فتنه‌آفرینی فتنه‌گران و انحراف منحرفان ‌قیام کنیم و نگذاریم این انقلاب برخلاف وصیت امام رضوان اله تعالی علیه ‌به دست نااهلان و نامردمان بیفتد. قبلا هم گفته بودم حضور من در این انتخابات گفتمانی است و رقابت درون گفتمان انقلاب اسلامی را نا‌صواب می‌دانم. برهمین اساس ضمن تشکر از همه عزیزانی که در سراسر کشور نسبت به اینجانب ابراز محبت و بزرگواری نموده‌اند، به خصوص دانشگاهیان‌، نخبگان‌، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران‌، علمای اعلام و به ویژه حضرت علامه آیه‌الله مصباح یزدی دامت برکاته‌، با توجه به حضور قطعی برادر انقلابی و مومن جناب آقای دکتر جلیلی‌، با کسب نظرمشورتی از جبهه پایداری انقلاب اسلامی‌، برای دفاع از گفتمان امید، عدالت و استقامت‌، اینجانب ‌با انصراف از داوطلبی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری‌، ‌حمایت خود را از جناب آقای دکتر جلیلی اعلام می‌دارم."
 
اکنون، صحنه رقابت‌های انتخاباتی شفاف‌تر از همیشه است و گفتمان انقلاب اسلامی، دکتر سعید جلیلی را به عنوان پرچمدار و علمدار به عرصه رقابت‌ها فرستاده تا این دیپلمات انقلابی، چراغ امید را در کشور روشن نگه دارد.
 
متن کامل بیانیه انصراف دکتر حداد عادل از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
ملت شریف ایران
 
در روزهای حساس و سرنوشت ساز یازدهمین دوره­ انتخابات ریاست جمهوری توجه شما مردم عزیز را به نکات زیر جلب می‌­کنم: 
 
۱- اینجانب که از سال ۱۳۴۱ با کاروان نهضت امام خمینی (ره) همراه بوده و از بهمن ۱۳۵۷ تا کنون در صحنه­های انقلاب و مسئولیتهای مهم و سنگین اجرایی و قانونگزاری حضور داشته­ام، روش و بینش «اصول­گرایی» را در عرصه­ سیاست با تعالیم اسلام و قرآن و آرمانهای امام راحل و اهداف انقلاب اسلامی و منافع و مصالح کشور منطبق و موافق می‌­دانم و خود را اصول­گرا می‌­شناسم و به این صفت افتخار می‌­کنم. 
 
۲- پیروزی اصول­گرایان را در انتخابات ریاست جمهوری هدف اصلی خود می‌­دانم و معتقدم با استمرار اصول­گرایان حقیقی می‌­توان آرامش و امنیت و عقلانیت را که لازمه­ ایجاد حماسه­ سیاسی و حماسه­ اقتصادی است بر کشور حاکم کرد و بر این اساس خود را موظف می‌­دانم از هر اقدامی که با واسطه یا بی­واسطه به شکست اصول­گرایی در این انتخابات منجر شود پرهیز کنم. 
 
۳- شرکت اینجانب در ائتلافی که به «ائتلاف سه­ گانه» یا «ائتلاف پیشرفت» موسوم شد دقیقاً برای آن بود که نامزدهای اصول­گرا در رقابت با یکدیگر سبب شکست اصول­گرایان نشوند. ما با هم برای تلاش در راه پیروزی اصول­گرایان عهد و پیمان بسته­بودیم و من دقیقاً بر آن عهد و پیمان استوار مانده­ام. 
 
۴- با نزدیک شدن به ایام ثبت نام نامزد‌ها و حوادثی که در آخرین ساعت روز آخر ثبت نام روی داد و نگرانی­هایی از باب تکرار حوادث تلخ سالهای گذشته به­ویژه فتنه­ ی سال ۸۸ را پدید آورد لازم دیدیم منتظر مشخص شدن آرایش سیاسی نامزد‌ها بمانیم و پس از آن به مصلحت دیدیم که با شرکت در تبلیغات انتخاباتی و خصوصا با استفاده از فرصتهای صدا و سیما و مناظره­‌ها، دیدگاه‌ها و برنامه­های خود را به اطلاع ملت برسانیم. اینجانب تصمیم گرفتم مواضع خود را در مناظره­‌ها و برنامه­های صداو سیما به روشنی و صراحت اعلام نمایم و حتی در این مناظره­‌ها از بیان نقد نسبت به مواضع بعضی از نامزدهای اصول­گرا نیز دریغ نورزم. 
 
۵- اینجانب در سخنان خود در چند ماه گذشته و به­ویژه در هفته­­‌های اخیر ضمن تأکید مکرر بر اینکه مشکل عمده­ی امروز مردم مشکل اقتصادی است و وظیفه­ی اول دولت آینده حل این مشکل می‌­باشد، همواره کوشیدم تا از دادن وعده­های فریبنده و غیر عملی که تنها به قصد جلب رای مردم داده می‌­شود خود داری کنم. سعی کردم از سیاه نمایی و نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب و خدمات دولت‌ها بپرهیزم و موجب یأس و ناامیدی مردم نشوم. کوشیدم تا سخنی بر خلاف مصالح کشور و امنیت ملی بر زبان نیاورم و دل دشمنان انقلاب را شاد نکنم. تلاش کردم آرمانهای امام راحل (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری را که از دل و جان به آن‌ها اعتقاد دارم فراموش نکنم. امیدوارم در آنچه گفته­ام توانسته باشم رضای خداوند و رضایت مردم را جلب کرده باشم. 
 
۶- اکنون بر پایه ­ی این مقدمات، امروز دوشنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۲ با در نظر گرفتن واقعیتهای پیش رو در صحنه­ی انتخابات و با توجه به نیت و انگیزه­ای که از آغاز حضور در ائتلاف داشته­ام به عهد خود وفا می‌­کنم و انصراف خود را از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌­نمایم تا به سهم خود به پیروزی اصول­گرایی در این انتخابات کمک کرده­ باشم. امیدوارم سایر نامزدهای اصول­گرا نیز در این لحظه­ ی خطیر و حساس به وظیفه ­ی خود عمل کنند برادرانه و مشفقانه توصیه می‌­کنم مردم عزیز با تصمیم درست خویش کاری کنند که یا اصول­گرایان در مرحله­ اول انتخابات پیروز شوند و یا چنان شود که در صورت کشیده شدن انتخابات به مرحله­­ی دوم، رقابت میان دو اصول­گرا باشد. 
 
۷- با انصراف خود از مردم عزیز می‌­خواهم معیارهای مورد نظر رهبری معظم انقلاب را در رای دادن به نامزد‌ها دقیقا رعایت کنند و به کسانی رأی دهند که به مبانی جمهوری اسلامی معتقد بوده و شجاع و بانشاط و توانمند باشند و از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزشهای مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند و پاسدار خون شهیدان و فداکاریهای ایثارگران عزیز و خانواده­ معظم شهدا باشند تا درخشش انقلاب اسلامی در فضای ظالمانه و ظلمانی نظام سلطه­ی جهانی روز به روز افزون‌تر گردد. 
 
۸- وظیفه­ خود می‌­دانم از عموم برادران و خواهرانی که در سراسر کشور در ستادهای انتخاباتی اینجانب صمیمانه و صادقانه تلاش کرده­اند و یا در اجرای برنامه­های صدا و سیما مرا یاری نموده­اند سپاسگزاری کنم. از اینکه نمی‌­توانم با هیچ زبان و قلمی از عهده­ی شکر محبتهای آنان برایم از همگان پوزش می‌­خواهم. 
 
۹- وظیفه دارم از شورای محترم نگهبان که اینجانب را واجد صلاحیت نامزدی انتخابات ریاست جمهوری تشخیص داده­اند تشکر کنم. همچنین موظفم ازصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که فضای مناسبی برای بیان دیدگاه‌ها و برنامه­های نامزد‌ها بوجود آورده سپاسگزاری نمایم. از عموم نمایندگان رسانه­‌ها، چه رسانه­های مکتوب و چه رسانه­های مجازی که در ایام انتخابات با انتشار اخبار مربوط به اینجانب اطلاع رسانی مفید و سازنده­ کرده­اند نیز تشکر می‌­کنم. 
 
۱۰- امیدوارم ملت مسلمان و با بصیرت و شجاع و انقلابی ایران با حضور پرشور و باشکوه در انتخابات جمعه ۲۴ خردادماه ۱۳۹۲ حماسه­ی سیاسی ایجاد کنند و با برگزاری یک «انتخابات خوب» به یک «انتخاب خوب» دست یابند و زمینه را برای خلق «حماسه اقتصادی» با مدیریت دولت آینده و وحدت و همت ملت فراهم سازند. امیدوارم حاصل همه­ی تلاش‌ها و نتیجه­ی انتخاب همگان به خیر و صلاح کشور باشد و مایه­ عزت و ارجمندی بیشتر ملت ایران و تضمین کننده­ی دوام و بقای استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی. 
 
والعاقبه للمتقین
 
غلامعلی حداد عادل
 
۲۰/خرداد/۹۲

 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
ملت شریف ایران


ارسال توسط پیشتاز یكم
آرشیو مطالب
دوستان
پیوند های روزانه
طراح قالب

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ