تبلیغات
كوله بار - جلیلی: جریان تردید با جریان تهدید بیرونی هماهنگ است/ آقاتهرانی: مبادا به مالک اشتر بگوییم برگرد
به گزارش مشرق، عصر امروز آخرین همایش تبلیغاتی سعید جلیلی از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور هواداران وی برگزار شد.

در این مراسم که در ورزشگاه شهید حیدرنیا برگزار شد، برخی از شخصیت‌های سیاسی حامی جلیلی از جمله علی باقری، علی اصغر زارعی، علیرضا قزوه، زهره طبیب‌زاده، اسکندری (وزیر سابق کشاورزی)، محمد حسین رجبی دوانی، فرج‌الله سلحشور، ابوالقاسم طالبی، حجت‌ الاسلام آقاتهرانی، حجت‌الاسلام حمید رسایی، یوسفعلی میرشکاک، علیرضا علی احمدی و... حضور داشتند.

مهمترین محورهای سخنرانی سخنان سعید جلیلی در این همایش به شرح زیر است:

* 50 سال است که ملت ما افتخار می کند که پا در راهی گذاشته که راه تاریخی سید الشهدا(ع) است؛ 50سال پیش در خرداد 42 پرچمی را بلند کرد لبیک به خدا و پیامبر خدا بود.

* به دنبال آن خط ایمان و امید در کشور شکل گرفت، ایمان به وعده های الهی و امید به پیشرفت در پرتو عمل به تعالیم اسلام.

* از 50 سال پیش همزمان با حرکت امام، دشمنان خط تخریب و تهدید را شروع کردند. 50سال است که رویارویی دو گفتمان شکل گرفته است. ملت در مقابل تمام قدرت‌ها ایستاد و انقلاب پیروز شد. تمام قدرت‌ها اراده کردند تا ببه کمک صدام بیایند تا ملت را شکست دهد، اما ملت پیروز شد. تمام قدرت‌ها تلاش کردند که ما هسته‌ای نشویم اما ملت اراده کرد که هسته‌ای شود و امروز جزو 10 کشور هسته‌ای است.

* تمام جهان اراداه کرد که مانع نظام اسلامی شود، اما ملت اراده کرد و نظام تثبیت شود و امروز دشمنان اعتراف می‌کنند که جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت در منطقه و جهان به عنوان قدرتی که با قدرت‌ها هماوردی می‌کند، غیر قابل انکار است.

* دشمنان نگران شدند، امروز ملت به قله نزدیک شده است، مدل آزادسازیخرمشهر تثبیت شده و به دنبال ان جنوب لبنان آزاد شده و غزه مقاومت می‌کند و در همه جنگ‌ها، مقاومت پیروز می‌شود.


* اینکه رهبر انقلاب می‌فرمایند که ما در موقعیت خیبر هستیم، یک ارزیابی دقیق است. امروز ظرفیتی ایجاد که دشمن ترسیده است. در طول سالیان متمادی هرگاه به پشت خیمه دشمن رسیدیم، آنها ترفند تردید از دورن را به کار گرفتند و تهدید از بیرون را با تردید از دورن پیگیری کرده است.

* در چهار سال اخیر پیروزی‌های زیادی داشتیم که مدیون 2 نکته است؛ اول خداباوری ودوم مردم‌باوری و اعتقاد به ظرفیت‌های خودمان.

* اگر در دوران دفاع مقدس این پیروزی‌ها را بدست آوریم، ظرفیت‌های جوانان را در چارچوب اسلام ناب دنبال کند.

* این ظرفیت یک نظریه بزرگی بود که امام به ملت هدیه کرد؛ هر گار عزت ما به اوج رسید، کسانی با ایجاد تردید مانع پیروزی شدند.

* 4 سال پیش ملت یک پیروزی بزرگ کسب کرد و جمهوریت را به رخ جهان کشید و دنیا دید که جمهوریت ما متکی بر همه مردم است ولی عده‌ای نخواستند این را ببینند ولی ملت جلوی انها ایستاد.

* زمانی که ملت شتاب پیشرفت‌های خود را جشن می‌گرفت و در دنیا ملت ایران قوی شمرده می‌شد، عده‌ای با صحبت از دوستی با ملت اسرائیل و مکتب ایرانی خواستند که در حرکت ملت توقف ایجاد کنند اما باز هم ملت اجازه نداد.

* امروز به دنبال فتنه و انحراف شاهد جریان جدیدی هستمی که می خواهد با بزرگ‌نمایی ضعف‌ها، آن را به حساب گفتمان اسلام ناب بگذارد اما موفق نخواهد شد، این جریان با جریان تهدید بیرونی هماهنگ است.

* فراموش نمی‌کنم که این جریان وضعیتی بوجود اورد که رهبر انقلاب فرمودند که اولویت اول کشور باید مبارزه به فقر و فساد تبعیض باشد.

* امروز هم رهبر انقلاب فرمودند که عرصه بین‌المللی عرصه تعارف نیست و هر چه شما عقب بیایید دشمن جلو می‌آید.

* جریان تردید می‌خواهد که تهدیدها را بزرگ نمایی کرده و ظرفیت‌ها را کوچک نمایی کرده و ملت را به اشتباه محاسباتی دچار کند. می خواهد عملکرد خود را خوب جلو دهد.

* جریان مقاومت، واقع‌بینانه‌ترین جریان است، آرمان‌ها و ظرفیت‌ها را می‌بیند و می‌داند که بر مبنای ایمدی که امام در دل مردم کاشت، می توان پیشرفت کرد.

* امروز اگر ما از نظریه ولایت مطلقه فقیه صحبت می کنیم، باور داریم که این نظریه ظرفیت‌های را در محور اسلام ناب حرکت دهد؛ حماسه ها قابل تکرار هستند، آیا این حماسه ها در اقتصاد، فرهنگ، صنعت و غیره نمی‌توانند تکرار شوند.

* اگر رهبر انقلاب می‌فرمایند که حماسه باید رقم بخورد، باید ظرفیت‌ها را شناخت و آزاد کرد. بنده به عینه دیده‌ام، انچه قدرت ها از ان می‌ترسند، مصطفی احمدی‌روشن، رضایی‌نژاد، علیمحمدی و مجید شهریاری است. انها می‌ترسند که چنین ظرفیت‌هایی بر مبنای خودباوری آزاد شوند.

* باید همه اجزای دولت پشتیبان ملت باشند. به فرموده امام ما، باید تفکر بسیجی در ساختار ادارات ما حاکم شود. ما این را در عرصه هسته‌ای شاهد بودیم.

* دولت باید زنجیرهای بوروکراسی را باز کند تا این زنجیرها مانع آزاد شدن ظرفیت‌ها و استعدادهای جوانان کشور نشود. آنگاه شما خواهید دید که چه ظرفیتی آزاد خواهد شد که قدرت و ظرفیت هسته‌ای در برابر آن هیچ است.

* بعد از خلق حماسه سیاسی مردم در روز 24 خرداد، هر کسی منتخب مردم شد، از فردای انتخابات باید حماسه اقتصادی را رقم بزند.

* باید در برابر زیاده‌خواهی‌ها و فتنه‌ها و تردید‌ها و تبعیض‌ها و فساد‌ها نیز مقاومت کنیم.پناهیان: پیوند دادن تحریم‌ها به مسئله هسته‌ای یک دروغ بزرگ است

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در همایش انتخاباتی سعید جلیلی با بیان اینکه علت تجمع ما در این مکان مظلوم بودن گفتمان مقاومت است، گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی امروزشان تصریح کردند که 8 طرز تفکر در مناظرات حضور داشت. این سخن رهبری نشان می‌دهد که نمی‌شود به دسته‌بندی‌های رایج نگاه کرد و گفت که انتخابات بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان است.

به گفته وی در این مناظرات مظلوم‌ترین نگاه، نگاه جلیلی یعنی گفتمان مقاومت بود. جلیلی برای خودش به میدان نیامده است. او برای گفتمانی به میدان آمده که اگر این گفتمان در مناظرات حضور نمی‌داشت برای همشه غریب می‌ماند.

این استاد دانشگاه با اشاره به حمله به گفتمان مقاومت در این مناظره اظهار داشت: کسانی که به دولت انتقاد داشتند، به بهانه انتقاد، گفتمان مقاومت و عملکرد جلیلی را مورد حمله قرار دادند. این در حالی بود که خود دولت نیز مخالف عملکرد جلیلی است.

پناهیان ادامه داد: دولت می‌گوید برنامه هسته‌ای به ما ربطی ندارد. شاید دولت می‌خواست طور دیگری این برنامه را پیش ببرد.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی که بخشی از آن به خاطر بی‌تدبیری دولت بوده بهانه‌ای برای سازش شده بود، گفت: به همین بهانه آنها به گفتمان مقاومت و ایستادگی حمله کردند و این حمله غیرمنصفانه بود.

این استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از عدم پاسخگویی به این حملات از سوی دیگر کاندیداها اظهار داشت: آیا اگر در برابر دشمن کرنش کنیم، آیا آنها تحریم‌ها را برمی‌دارند؟ آیا اگر سازشگری اتفاق بیفتد تحریم‌ها برداشته می‌شود؟ خدا شاهد است در این انتخابات دروغ بزرگی که به مردم القاء شد این بوده که اگر کوتاه بیاییم تحریم‌ها برطرف می‌شود.

پناهیان با تاکید بر اینکه ما این دروغ بزرگ را با رای خودمان به جلیلی برملاء می‌کنیم تصریح کرد: رایی که جلیلی می‌آورد مخلصانه‌ترین رای است. زیرا او به کسی وعده‌ای برای حل مشکلات با اینکه برنامه دارد نداد. ولی چون او بر مقاومت پافشاری کرده ما اینجا جمع شده‌ایم.

وی تاکید کرد: اگر ذره‌ای در مقابل مستکبران کوتاه بیاییم، تحریم‌ها بیشتر و فقر در مملکت گسترده‌تر می‌شود. اگر سخنان برخی نامزدها بر کرسی بنشیند و استکبار بفهمد که سازشکاران بر روی کار می‌آیند، فقرا فقیرتر خواهند شد و بحران‌های اقتصادی بیشتر و ناامنی‌ها نیز بیشتر می‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه تنها یک روز برای بیداری مردم فرصت باقی مانده، گفت: اگر کسی به دنبال تامین معاش است، باید به گفتمان مقاومت پیوند بخورد چرا که با قرار گرفتن در گفتمان مقاومت امنیت اقتصادی نیز ایجاد می‌شود.

پناهیان با بیان اینکه یکی از دروغ‌های بزرگ پیوند دادن تحریم‌ها به مسئله هسته‌ای است اظهار داشت: زمانی که رئیس جمهور دوران سازندگی علاقه‌اش برای ارتباط با آمریکا و اروپا می‌گفت در همان زمان اروپائیان نزدیک بود برای او حکم دستگیری صادر کنند و در دادگاهایشان احکامی را علیه رئیس جمهور صادر کردند. در دوران اصلاحات که شاهد آن تواضع و ادب در مقابل آمریکا بودیم، ایران محور شرارت لقب گرفت و آنها حتی حاضر نشدند در این دو دولت یک قطعه هواپیما به ما بفروشند و تحریم‌ها را برنداشتند.

وی با تاکید بر اینکه کوتاه آمدن موجب رفع تحریم نمی‌شود، گفت: مردم باید بدانند که سیاسیونی که این دروغ را گفتند رسوا می‌شوند و آن دنیا باید پاسخگو باشند.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه سخنان خود به بیان چرایی تحریم‌ها پرداخت و گفت: امروز اگر تحریم‌ها افزایش پیدا کرده به دلیل مقاومت فرزندان مقاومت در لبنان، سوریه و جهان اسلام است که پوزه استعمار را به خاک مالیده و نوای انقلاب را جهانگیر کرده است.

پناهیان معتقد است "اگر امروز از انرژی هسته‌ای کوتاه بیاییم، فردا باید در چاه‌های نفت را ببندیم، زمین‌های کشاورزی را به آتش بکشیم و پس از آن باید اجازه دهیم تروریست‌های سوریه به ایران بیایند و به نوامیس‌مان تجاوز کنند. "

وی با بیان اینکه ما به رئیس جمهوری رای می‌دهیم که از همه محکمتر شعارهای مقاومت را سر داده است، افزود: امروز مقام معظم رهبری صریحا نکاتی را فرمودند و گفتند دلیل اینکه دشمن این همه فشار آورده، برای این است که برخی به آنها چراغ سبز نشان داده‌اند. اگر ما در انتخابات این چراغ‌های سبز را خاموش کنیم، دشمن ذلیل و خسته می‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه عرصه سیاست بین‌المللی جای تعارف نیست گفت: برداشت من این است که نمی‌توان گفت ما می‌رویم پشت میز مذاکره و آنچنان نرم با دشمن سخن می‌گوییم که دل آنها را به دست بیاوریم. دشمن الان زخمی شده و وحشی‌تر از هر زمان دیگری است. اگر آنها در سوریه کودکان مسلمان را می‌کشند، به خاطر پیوندی است که با ما دارند. اگر در عراق قتل عام می‌کنند به خاطر پیوندشان با ما است. بنابر این هیچ دیپلماتی نمی‌تواند از نرم‌سخن گفتن حرف بزند.

پناهیان تنها راه به ذلت کشاندن دشمن را مقاومت جانانه دانست و گفت: اگر در انتخابات به بهترین انتخاب برسیم و دشمن را مایوس کنیم، تحریم‌ها برطرف می‌شود و دشمن ذلیلانه کوتاه می‌آید.
وی ادامه داد: وقتی که رئیس جمهور کشور ما به غرب رفت و سخن از جامعه مدنی گفت، هیچ ایرانی سربلند نشد. ولی وقتی رئیس جمهور مقابل آنها ایستاد، حتی غیرانقلابی‌ها افتخار کردند. کاش آن دیپلماسی ادامه پیدا می‌کرد. اما هر دم از این باغ دری می‌رسد، تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد. مطمئنیم جلیلی را که به میدان بفرستیم هیچگاه در مقابل استکبار کوتاه نخواهد آمد.


این استاد دانشگاه به کوتاه آمدن نهضت آزادی در برابر آمریکا و تحمیل 8 سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: آنها چراغ سبز نشان دادند و محرومان و فقرا به میدان جنگ رفتند. امروز ما  اجازه نمی‌دهیم کسانی چراغ سبز نشان دهند و بار دیگر محرومان را به میدان جنگ بفرستند.

پناهیان با بیان اینکه آمریکا اگر می‌توانست به رونق اقتصادی ما کمک کند، به رونق خودش کمک می‌کرد، گفت: آنهایی که در زمان خودشان در مقابل غرب کوتاه آمدند، چرا کوتاه آمدند و صلح مطلق بودن چرا تورم 49 درصدی را به ملت تحمیل کردند.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از تحریم و هر ظلمی به جلیلی رای می‌دهیم و چراغ‌های سبز دشمن را خاموش می‌کنیم، خاطرنشان کرد: همانطور که اصل انقلاب چهره به چهره با صدای مخلص و ناله‌های پر از معرفت بوده این انتقال پیام هم باید در 24 ساعت آینده به همین صورت شکل گیرد و شما آرای دوستانتان را به سمت مقاومت هدایت کنید.


آقاتهرانی: مبادا به مالک اشتر بگوییم برگرد

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در سخنانی در مراسم حامیان سعید جلیلی با بیان اینکه خداوند متعال به پیامبر فرمودند که محکم بایست و به حضرت موسی(ع) هم فرمودند محکم باش، اظهارداشت: البته دشمن فحش می دهد، آنهایی که پول دارند هم پول خرج می‌کنند، ولی شما باید محکم باشید.

وی تاکید کرد: با تبلیغات سوء و دروغ رای برای جلیلی جمع نکرده و نخواهیم کرد. ما با اخلاص، راستی، صداقت و مردانگی و همت برای جلیلی رای جمع می‌کنیم؛ عزت دست خداست.

دبیر کل جبهه پایداری ادامه داد: من به بسیاری از شهرستان‌ها رفته‌ام؛ دیشب در یکی از شهرستان‌ها سخنرانی داشتم و می خواستم بگویم که مردم به جلیلی رای بدهید، باور کنید که از زیادی جمعیت تعجب کرده بودم.

آقاتهرانی افزود: دشمن و خارجی ها در سایت‌ها و شبکه‌هایشان رسما تلاش می‌کنند تا دل همه را نسبت به سعید جلیلی خالی کنند و همین‌ها نقاط قوت است؛ بدانید ای جوانان، امروز رسیده‌ایم به سرا پرده معاویه، مبادا به مالک اشتر بگوییم برگرد.

وی تصریح کرد: کسانی هم که می‌گویند مقاومت را در سعید جلیلی نمی‌بینند، لطفا در این فرصت بررسی و تحقق کنند. امیدوارم در این انتخابات مشت محکمی بر دهان دشمنان بزنیم و یک پیروز خوب را که باعث خوشحالی رهبر انقلاب و امام زمان (عج) می‌شود را رقم بزنیم.

دبیرکل جبهه پایداری در پایان خاطرنشان کرد: وقتی به حقیقت رسیدیم نباید به عقب برگردیم و انشاالله پیروز هم خواهیم شد. امیدوارم که اصلح که همان جلیلی است، رای اول را هم بیاورد.

* بدنبال استقبال کم نظیر مردم تهران از همایش انتخاباتی سعید جلیلی در وزرشگاه شهید حیدرنیا، خودرو حامل وی در مسیر متوقف شد و مسئولین برگزاری همایش مجبور شدند که جلیلی را برای رسیدن به موقع به محل سخنرانی، با موتور سیکلت به ورزشگاه حیدرنیا منتقل کنند.

*در پایان این همایش حامد زمانی به اجرای موسیقی زنده پرداخت.

* خانواده شهید احمدی‌روشن در ورزشگاه شهید حیدرنیا حضور پیدا کردند. مادر شهید احمدی روشن در این مراسم گفت: کسانی که دم از سازش می‌زنند هیچ کدام مثل من و شما نیستند، هیچ کدام جوانان خود را از دست نداده‌اند ما خون جوانان مان را داده ایم.ارسال توسط پیشتاز یكم
آرشیو مطالب
دوستان
پیوند های روزانه
طراح قالب

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ