تبلیغات
كوله بار - پدرنیز پركشید
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 4 تیر 1392
زیر هیاهوهای شهر و در حاشیه اخبارهای داغ و ضد و نقیض بعد از انتخابات، پیکر رمق رفته پیرمردی آشنا روی تخت نیمه جان بیمارستان چشم به راه بود.

گهگاهی نمی از اشک پهنای صورتش را خیس می‌کرد، نوای سوزناک اشک‌هایش با قطرات سرمی که در رگ‌هایش جاری می‌شد، نت ایثار را در سمفونی عشق می‌نواخت، گویی بر خاطرات سال‌های نه چندان دور خود زوم کرده بود و یک به یک آنها را از کنتراست ذهنش می‌گذراند و مرور می‌کرد.

پدر به چه می‌اندیشید به 18 سال ایثار و فداکاری، به 18 سال عشق بازی، به شب‌ها و روزهای سخت محمدتقی.

روح استوار در جسم فروریخته پدر حکایت از معراج عشق داشت، حکایت از پیکار دلیرانه برای رساندن فرزند از فرش به عرش، پدر با سال‌های پاییزی سرکرده است تا اردیبهشت عشق با نگاه محمد تقی پیوند خورد.

سال‌های رنج و سختی پدر در پرستاری از محمدتقی لحظه‌ای از اراده و عزم و علاقه‌اش نکاست، اما چند سالی است که دوری از فرزند کمرش را خم کرده و به درد دوری مبتلایش ساخته بود.

اما این روزها در دالان‌های تودرتو این شفاخانه رد پای روح بلند محمدتقی دردهای پدر را تسکین می‌داد، گاهی نسیمی از کنار پنجره موهای پدر را نوازش می‌کرد و کبوتر کنار پنجره با نگاهی نگران موج نگاهش را بر ضربان قلب پدر تنظیم می‌کرد.

تکرار می‌شود، ملودی عشق، سر کرده‌ام با یک دهه پاییز دور از تو، با روزهای سرد و دردانگیز دور از تو، اردیبهشت از چشم‌هایم شرم خواهد کرد مرداد هم، آذر و بهمن نیز دور از تو، در صفحه‌های خسته تقویم می‌میرند، مثل من از غصه‌ات لبریز دور از تو....

آری این غم نامه‌ای بود از هوشنگ طاهرزاده، پدر نادرترین شهید جهان که 18 سال در کما به سر برد و سال 84 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پدر بزرگوار این شهید پس از 18سال‌ پرستاری به دلیل رنج و مرارتی که متحمل شد، اینک به سمت پسر پركشیده است . پدر شهید در 18 سال پرستاری از محمدتقی، دچار مشکلاتی در کمر و گردن خود شد که پس از شهادت محمد تقی اوج یافت و حاد شد.

 در سال 85 چند عمل در ناحیه گردن و کمر ایشان انجام شد که به علت مشاهده توده‌ای در گردن، ایشان به طور کامل فلج شدند و تا سال گذشته در این وضعیت به سر می‌بردند.

ایشان هفته گذشته عملی را در ناحیه گردن و کمر انجام دادند که به دلیل مشکلات تفسی بعد از عمل به هوش نیامدندو هوشیاریشان کم شد.تا اینكه امروز4تیرماه درتقویم گواهی خواهد داد چه زیبا فرشتگان پدرمحمدتقی را مشایعت كردند.روحش شاد وقرین رحمت الهیارسال توسط پیشتاز یكم
آرشیو مطالب
دوستان
پیوند های روزانه
طراح قالب

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ