تبلیغات
كوله بار - کشته شدن به خاطر حفظ حجاب
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 13 تیر 1392
«آلیکیس دبیلو» نژاد پرست ۲۸ ساله آلمانی، قبل از ورود به دادگاه «لوندس کریچ» در شهر «درسلان» در شرق آلمان از تصمیمش به قتل «مروه الشربینی» خبر داده بود.


در غرب کسی برای زن بخاطر زن بودن و انسان بودنش احترام قائل نیست بلکه بعنوان یک کالای لوکس است که محترم شمرده می شود و زنانی می توانند دم از حقوق زنان بزنند که بخواهند همچون مردان باشند.
 
در غرب زنانی که بخواهند بعنوان یک زن در جامعه زندگی کنند نمی توانند حقوق خود را مطالبه کنند؛ مروه شربینی جزو همان زنانی است که می خواست یک زن باشد و بعنوان یک زن زندگی کند و در مقابل ظلمی که به او شده بود حقش را با کشته شدن دادند.
 
ذیل شعارهای تساوی حقوق زن و مرد، یک زن می‌تواند هر گونه شغل و فعالیتی را داشته باشد؛ بچه‌های خودش را در مهدکودک‌ها رها کند و هر قدر دلش می‌خواهد پله‌های ترقی را طی کند، روابط آزاد پیش از ازدواج و پس از ازدواج برای وی امکان‌پذیر است، اما تنها یک استثنا وجود دارد: او نمی‌تواند یک زن باشد!

مارلین فرنج در کتاب «جنگ علیه زنان» اعتراف می‌کند که «صنعت استفاده جنسی از زن» نخستین بار توسط بانک جهانی و صندوق بین المللی پول و آژانس توسعه بین المللی آمریکا برنامه ریزی و حمایت شد.»

این مسئله بیانگر این مهم است که ثبات ثروت و قدرت، مستلزم همراهی این دو در مسائلی است که پایه های قدرت و ثروت آن دو را مستحکم می کند. برکسی پوشیده نیست که تجارت انسان و صنعت استفاده جنسی از زن، یکی از عوامل تخدیری و درآمد زایی جهان کنونی و حتی بالاتر از تجارت اسلحه و مواد مخدر قرار دارد.

مروه شربینی زن مصری که برای حفظ حجاب در کشور آلمان، آنهم داخل دادگاه با ۱۸ ضربه چاقو در سال ۲۰۰۹ به شهادت رسید؛ شربینی چندی پیش از شهادتش، به دادگاهی مراجعه کرده و از آلکس دبلیو، که یک روس با ریشه‌های آلمانی که در است، را متهم به این کرد که «زمانی که در پارک با پسرش بازی می‌کرده، آلکس دبلیو او را مورد توهین قرار داده و بخاطر حجاب مروه او را تروریست و فاحشه اسلامی خطاب کرده‌است». دادگاه شکایت شربینی را پذیرفته و آلکس را محکوم به پرداخت ۷۵۰ یورو کرد. آلکس دبلیو این حکم را نپذیرفت و تقاضای تجید نظر نمود.

در حین برگزاری جلسه دادگاه تجدید نظر در یک دادگاه درجه دو در شهر درسدن، فرد آلمانی در جلوی چشمان قاضی، ماموران پلیس و سایر حاضرین به شربینی حمله کرده و با ضربات چاقو وی را که سه ماهه باردار بود از پا در آورد و همسر این زن و مرد دیگری را زخمی کرد.
 
بی تفاوتی پلیس در موقع حمله آلکس دبلیو به مروه شربینی وقتی جالب می شود که در حین ضربات آلکس به مروه، شوهر وی برای نجات همسرش به طرف او می‌شتابد که توسط پلیس آلمان مورد تیراندازی قرار می‌گیرد و پس از آن شوهرش با وضعیتی بحرانی در بیمارستان بستری گردید. برخی تیراندازی پلیس آلمان به وی را از روی اشتباه دانسته‌اند.
 
این در حالی است که  فرزند خردسال سه ساله شربینی که شاهد این ماجرای خونبار و شهادت مادرش با ضربات چاقو بوده است، برای معالجه تحت نظر روانشناس است.
 
مروه الشربینی که بخاطر حفظ حجاب مظلومانه در دادگاه و جلوی چشمان پلیس به شهادت رسید به شهیده حجاب معروف شد.
 
مروه الشربینی سال ۱۹۷۷ در شهر اسکندریه مصر متولد شد. پدر و مادرش هر دو شیمیدان بودند و در سال ۱۹۹۵ توانست از کالج انگلیسی دختران فارغ‌التحصیل گردد.
 
وی از سال ۲۰۰۲ به همراه شوهرش به آلمان رفتند و در ابتدا در شهر برمن و از سال ۲۰۰۸ در شهر درسدن ساکن شدند.
 
همسرش وابسته فرهنگی مصر در یکی از دانشگاه‌های آلمان بود و با استفاده از بورس تحصیلی در رشته مهندسی ژنتیک مشغول تحصیل بود و جهت انجام پایان نامه دکترای خود همراه مروه به آلمان آمده بود.
 
تشییع جنازه مروه شربینی در مصر برگزار شد و در این تشییع جنازه هزاران مصری و حتی چند تن از وزیران دولت مصر مشارکت کردند. این تظاهرات سرانجام به تظاهرات اعتراضی تبدیل شد که با دخالت و برخورد پلیس مواجه شد.
 
در مصر واکنش نسبت به کشته شدن مروه متفاوت بوده و شربینی "شهیده حجاب" نام گرفت. و از آن پس شربینی مبدل به نمادی برای تظاهرات کنندگان در اعتراض به آنچه "اسلام‌ستیزی در غرب" می‌دانند شد.
 
برادر مروه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که وای به روزی که چنین حادثه‌ای برای یک اروپایی رخ می‌داد، در آن صورت بود که دولت آلمان و کشورهای اروپایی جنجالی بسیار بزرگ در سراسر دنیا به راه می‌انداختند، ولی در برابر این جنایت تروریستی مهر سکوت بر لب زدند.
 
دادگاه قاتل مروه شربینی در سه جلسه برگزار شد و در نهایت قاتل وی به دلیل اقدام به قتل، به حبس ابد محکوم شد.
 
 
بعد از این ماجرا مجله « فوکوس» آلمان فاش کرد: «آلیکیس دبیلو» نژاد پرست ۲۸ ساله آلمانی، قبل از ورود به دادگاه « لوندس کریچ» در شهر «درسلان» در شرق آلمان از تصمیمش به قتل «مروه الشربینی» خبر داده بود.
 
"عبدالعزیز حامد" سردبیر روزنامه مصری "الشروق" در سرمقاله‌ای نوشت: اگر قربانی این حادثه در آلمان یک یهودی بود در جهان غوغایی به پا می‌شد.
 
وی در این مقاله تصریح کرد: چیزی که می‌خواهیم فقط مقداری توجه به کشته شدن یک مادر جوان بی‌گناه به دست یک افراط‌گر متعصب است.
 
یکی از سایت‌های خبری مصری نیز نوشت: فقط تصور کنید اگر وضعیت معکوس می‌شد و قربانی این حادثه یک غربی که در یک جایی از جهان و یا-خدایی نکرده- در خاورمیانه توسط یک مسلمان چاقویی خورده باشد در آن صورت بازی به چه صورتی دنبال می‌شد. همچنین در ادامه واکنش به این جنایت وحشیانه اتحادیه داروسازان مصری به دلیل آنکه مروه الشربینی خود یک داروساز بوده خواستار تحریم داروهای آلمانی شدند.
 
۱۱ تیر ماه چهارمین سالگرد شهادت این «شهیده حجاب» است.


ارسال توسط پیشتاز یكم
آرشیو مطالب
دوستان
پیوند های روزانه
طراح قالب

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ